Mazars

Mazars je mezinárodní skupinou, která se specializuje na poradenství, audit, účetnictví a daňové služby, a v jejich řadách působí celosvětově více než 40 000 špičkových odborníků, z nichž přes 250 působí v České republice. Společnost byla založena ve 40. letech minulého století Robertem Mazarsem ve Francii, který jako vášnivý horolezec zdolával vrcholy, ale přitom pro něj při sportu i v práci byly vždycky důležité hodnoty jako odpovědnost, etika a vztah se svými kolegy. Přes rychlý růst v posledních letech se partneři společnosti stále snaží uchovat a rozvíjet původní hodnoty svého zakladatele. V České republice působí společnost Mazars od roku 1995. Daří se jí konstantně růst a posilovat pozici na trhu. Česká pobočka ve skupině vyniká svou vnitřní kulturou, postavenou na přátelství a týmové spolupráci.

Nabídka příležitostí 9

Globální firma, lokální tým


    
     Pavel Klein
    

    
     –
    

    
     Vedoucí partner daňového oddělení
Pavel Klein
Vedoucí partner daňového oddělení

Jsme globální skupinou, působící ve více než 90 zemích světa, avšak rozhodně nejsme korporací. Od klasického pojetí centrálně řízené firmy se lišíme svým vlastnickým modelem a způsobem řízení. Nejsme vlastněni akcionáři, kterým se zodpovídáme za výsledky hospodaření. Na řízení společnosti Mazars se podílí přes tisíc globálních partnerů v rámci celé skupiny. Ctíme dohodnuté principy, rozhodujeme společně a demokraticky. To zaručuje, že společným cílem a motivací partnerů je v daném okamžiku dělat to nejlepší, aby společnost byla úspěšná a my ji mohli předat našim nástupcům v ještě lepší kondici, než jsme ji my sami přebírali. Globální podpora, lokální autonomie, selský rozum a chuť pracovat na společných výsledcích, to je Mazars.


    
     Nicolas Candy
    

    
     –
    

    
     Vedoucí partner oddělení outsourcingu
Nicolas Candy
Vedoucí partner oddělení outsourcingu

Být Mazarovcem pro nás znamená

Pomáhat si

Pomáhat si navzájem je pro kulturu v Mazars přirozené. Nezažiješ, aby ti někdo odmítl předat informaci nebo neodpověděl na dotaz. Individualismus nepodporujeme.   Spolupracujeme v rámci týmu, pomáháme si napříč odděleními a není problém zajít za manažery či řídícím partnerem. Senioři nezapomínají na své vlastní začátky, kdy se vypracovávali a sami byli nesmělí, nezkušení a každou chvíli žádali o radu. Vždy se v Mazars najde někdo, kdo pomůže zkontrolovat výpočty, prodiskutovat složitý problém nebo poradit v nejasných situacích. To je také důvod, proč se nováčkům pečlivě věnujeme a nenecháváme je ve štychu. Důraz na spolupráci nám umožňuje jednat flexibilně, rychle se rozhodovat a uvědomovat si výsledek jako celek. 

Chtít růst

Kultura v Mazars je postavená na růstu. Pro mladé ambiciózní absolventy po škole máme téměř neomezené možnosti. Ale i přesto, že je Mazars cílevědomou firmou a růst nás motivuje, tak to, jakým tempem se budeš posouvat, je čistě na tobě. Pokud budeš chtít zůstat na pozici asistenta a nabrat víc zkušeností, nikdo na tebe nebude koukat skrz prsty. Pokud budeš chtít směřovat ke konkrétní specializaci a v ní se intenzivně zdokonalovat, podpoříme tě.  Pokud chceš, můžeš velmi rychle získat roli seniora. V Mazars nebudeš nikdy stagnovat. Stále přicházejí nové zakázky a noví klienti. Otevíráme nové pozice a s růstem je spojená nová zodpovědnost i zajímavější práce. Píle a spolupráce je u nás po zásluze odměněna.

Být v týmu

Když si výsledovka sedne na první dobrou nebo pošleme stovce lidí výplaty, máme dobrý pocit, ale stále je to práce. Je tady ještě jeden důvod, proč se těšíme ráno do kanceláře. Jsou to kolegové a přátelská atmosféra. Víme, zní to jako strašné klišé, ale na náš kolektiv nedáme dopustit. Podnikáme spolu spoustu akcí i mimo práci, které Mazars podporuje. V létě se griluje na terase. Neprošvihneme žádnou příležitost k oslavě, ať už je to konec sezóny, výročí ve firmě, případně hromadná oslava narozenin lidí v týmu. Interní agentura ZIM (založena zaměstnanci Zuzkou, Ivanou a Michalem) organizuje každý měsíc nějakou akci, od kultury, bowlingu až po výlety do sklípku nebo sportovní akce. 


    
     Jana Boštíková
    

    
     –
    

    
     Vedoucí partner oddělení HR & Payroll Services
Jana Boštíková
Vedoucí partner oddělení HR & Payroll Services

Mazars je příležitost

Kdo k nám zapadne? Každý, kdo má zájem. U lidí hledáme především potenciál, který má pro nás větší váhu než analytické testy. Bez čeho se neobejdeš je energie a chuť zakousnout se do svěřených úkolů a zajímavých případů. Nastavení mysli, kdy místo překážek vidíš příležitost naučit se něco nového, je nespornou výhodou.

Nemáme rádi přístup umět od všeho trochu, ale nic pořádně. Naopak, expertíza a znalost konkrétního tématu do hloubky celé firmě pomáhá. Pro tebe to znamená, že můžeš v určité oblasti velmi rychle vyrůst na expertní úroveň a my tě v růstu podpoříme.

Nervozita či obavy z nového kolektivu nejsou na místě. K nováčkům se chováme tak, jak se chovali na začátku k nám. S respektem, ochotou vždy pomoci a pozváním na kafe či oběd, kde se můžeme vzájemně poznat.


    
     Olga Přikrylová
    

    
     –
    

    
     HR Manager
Olga Přikrylová
HR Manager

S názory lidí se počítá

Zajímáme se. Ptáme se lidí a nasloucháme. Zajímá nás, co se našim zaměstnancům líbí a kde mají pocit, že by něco mohlo fungovat lépe. Díky zpětné vazbě od nováčků vylepšujeme adaptační proces. Podporujeme lidi, aby se za námi nebáli přijít. Pro tento účel jsme zavedli linku „Volejte řediteli, kde se kolegové mohou ptát našich partnerů. Jako každá větší firma děláme pravidelné průzkumy spokojenosti. Chceme, aby je lidi nevnímali jen jako papír pro papír, ale aby si byli jistí, že opravdu nasloucháme, po čem touží a hledáme řešení. Mnohdy jsou to kompromisy, ale i ty jsou v tak velkém kolektivu důležité. Na základě zpětné vazby jsme nastavili flexibilní pracovní dobu a home office. Zvolnili jsme dress code a do kuchyněk zavedli elektronické nástěnky, kde lidi průběžně informujeme o dění ve firmě. 

Mazars je velká mezinárodní firma, kde má člověk šanci pracovat na velkých mezinárodních projektech. Na druhou stranu nejsme svázaná korporace. Když máte nápad, který dává smysl a je ekonomicky udržitelný, může se zrealizovat. Nedostanete odpověď, že to nejde.

Jana Boštíková, Vedoucí partner oddělení HR & Payroll Services

Když vyvstane problém, nejdu za nadřízeným s tím, že mám strach, ale s vědomím, že to vyřešíme, a že se o něj můžu opřít.

Petr Čiminga, Senior v oddělení outsourcingu

Dobrý pocit

Už od prvního kontaktu s kandidáty nám záleží na tom, aby měli z Mazars dobrý pocit. Kolegové nám chodí říkat, že pohovory u nás byly uvolněné, přátelské a pohodové. Rozhodně takový pohovor nečekali v auditorské společnosti. Málokdy od nás lidi odcházejí ke konkurenci a ještě méně proto, že se nepohodli v kolektivu. Pokud někdo odchází, většinou mění obor nebo se chce přesunout do míň hektického prostředí. Málokdo z lidí, kteří už v Mazars nejsou, na nás zanevřel. Potkáváme se i poté na našich akcích, kde jsou bývalí kolegové vítáni. Zveme také maminky na mateřské. A to nejen na grilovačky či ZIM akce, ale také na aktuální školení, aby stále měly přehled. Chceme, aby lidé měli z Mazars dobrý pocit.

Mě v práci vždy drželi lidi, i v rámci brigád. V korporaci jsme měli hezké prostředí a kafe zadarmo. Když jsem nechtěl pracovat, četl jsem si v relax zóně knížku, ale k lidem jsem se nedostal tak blízko a můj zážitek byl díky tomu méně příjemný. Tady tento pocit nemám.

Karel Fatura, Tech & Innovation Manager

Jsme jednou z nejúspěšnějších zemí v rámci lokálního business developmentu. My nečekáme na to, až nám dopadnou tendry ze sítě, ale aktivně hledáme příležitosti lokálně a díky tomu kontinuálně rosteme a tím i nabízíme mnoho příležitostí, jak růst s námi.

Pavel Škraňka, Vedoucí partner oddělení auditu

Určitě se tady hodně naučíte. Opravdu hodně. Vzdělávání tady není jen fráze. Budete se učit od kolegů, máme různé školení a tréninky. Mě samotnou firma hodně podpořila ve vzdělávání a v tom, abych mohla začít ve firmě fungovat jako interní kouč. A to je pro mě nejvíc.

Dagmar Matyášová, Interní recruiter & interní kouč

Rovnováha

Mazars je velký tak akorát. Tak, abychom se všichni znali, abychom se dostali k zajímavým projektům, abychom mohli růst a rozvíjet se. Jsme ideální kandidát pro lidi, kteří nechtějí do malé kanceláře o 10 lidech, ale nehledají ani anonymní korporaci, kde se stanou zaměstnancem číslo 3200. V Praze je nás přes 250. Pravidel máme tak akorát. Nemáme samozřejmě tolik možností jako ti největší na trhu. Jsme ale dostatečně velkým hráčem, abychom se dostali k zajímavým zakázkám a respektovaným klientům. Budete mít možnost poznat různé obory, ať už se jedná o bankovnictví, výrobní podniky nebo retail. Staráme se o velké podniky, ale třeba i ty střední a různé neziskové organizace. Neprofilujeme se jenom na jeden konkrétní obor, což je příležitost pro získání velkého přehledu i zkušeností. Pracujeme v malých týmech a na zakázky jezdíme s kolegy, se kterými se dobře známe. Také máme blízko k manažerům i partnerům. Všechno je tu prostě tak akorát.

Mazárovci jsou špičkami v oboru

Když něco umíme, umíme to pořádně. Mazars je plný lidí, kteří jsou špičky ve svém oboru. Lidí, kteří vědí o své specializaci víc, než kdokoliv jiný, a kteří patří mezi nejlepší v České republice. Naší kulturou se snažíme tyto lidi udržet, pečovat o naše know-how a předávat ho dál v rámci firmy. Spousta Mazarovců je s námi přes deset a více let a z toho máme velkou radost. Naši klienti si mohou být jistí, že odvedená práce bude vždy na nejvyšší úrovni. Díky této pověsti mají naši lidé i naši junioři u klientů respekt. Naši junioři se díky tomu nebojí pouštět do náročnějších úkolů, protože mají jistotu, že kolem sebe vždy najdou zkušeného profíka, na kterého se mohou obrátit.

Nejsme tak malá firma, abychom si nedokázali sáhnout na velké a zajímavé projekty, ale zároveň nejsme tak velká firma, abychom si nedokázali udržet přímý kontakt v týmu.

Alice Vařechová, TAX Assistant II

Nastoupila jsem sice na asistentskou pozici, ale hned jsem byla zapojená do zakázek a daňových úkolů. Přišla jsem do kontaktu s klienty, finančním úřadem a řešila odborné věci. Tenhle přístup mě hodně motivoval. Tehdy jsme byli menší tým, ale dnes to funguje úplně stejně.

Petra Slobodzianová, Manažerka daňového oddělení

    
     Petra Slobodzianová
    

    
     –
    

    
     Tax Manager
Petra Slobodzianová
Tax Manager

    
     Barbora Dolejšová
    

    
     –
    

    
     Business & Development Assistant
Barbora Dolejšová
Business & Development Assistant

Naše zásady a principy

DIVERZITA A OHLED NA JEDNOTLIVCE

Stavíme na mezilidských vztazích. Podmínkou individuálního rozvoje je jinakost individualit.

KONTINUITA

Naše vztahy, zkušenosti a znalosti přetrvávají a předávají se z jedné generace na druhou. Bereme si poučení z minulosti, ale díváme se do budoucnosti.

ODBORNÁ DOKONALOST

Profesionalita a odborná dokonalost jsou jedny z našich základních principů. Nejvyšší standardy kvality a jejich dodržování přispívají ke spokojenosti našich klientů, ke zlepšování našich služeb a rozvoji zaměstnanců. To je také nejlepší záruka naší odborné a názorové nezávislosti.

ZÁVAZKY A POCIT ODPOVĚDNOSTI

Naše základní hodnoty se přímo vážou k základním principům, na nichž stavíme. Odrážejí naši vizi a kulturu.

NEZÁVISLOST

Vždy uvažujeme nezávisle. V roli auditorů a poradců jednáme vždy nezávisle.

ODPOVĚDNOST

K výzvám našich klientů se stavíme jako k vlastním výzvám. Staráme se o to, jaký vliv má naše práce na komunity.

INTEGRITA

Etika je pro Mazars důležitější než zisk, určuje způsob naší práce s klienty i chování uvnitř firmy.

Transparentní podnikání

Jsme jedním z iniciátorů a zakládajících členů Koalice pro transparentní podnikání. Koalice pro transparentní podnikání je volným sdružením, usilujícím o kultivaci podnikatelského prostředí v České republice. Koalice vznikla v roce 2010 a v současnosti sdružuje přes třicet českých a mezinárodních společností napříč odvětvími. Na základě tohoto přístupu skupina Mazars již od finančního roku 2004/2005 veřejně vydává a publikuje Výroční zprávu skupiny včetně konsolidované účetní závěrky, ověřované nezávislými auditory. S touto iniciativou přicházíme jako první organizace v rámci mezinárodních poradenských společností. Etika a transparentnost jsou jedním z našich klíčových témat.


    
     Pavel Škraňka
    

    
     –
    

    
     Vedoucí partner oddělení auditu
Pavel Škraňka
Vedoucí partner oddělení auditu

Digitalizace spolupráce

Trh práce se proměňuje a změny se nevyhýbají ani oboru poradenství. Konzultační firmy patřily ještě nedávno mezi nejprestižnější obory pro studenty a absolventy po škole. Jejich největší motivací, přidat se k nám, byla kariéra, rychlý růst a prestiž. Rychlý růst je láká dodnes. Lidi mnohem víc zajímá prostředí a požadují dostatek volného času na své vlastní aktivity. Pro nás je to výzva se nové době přizpůsobit. Automatizujeme procesy a způsoby zadávání dat. Vyvíjíme software, který nám umožní pracovat i na klientských zakázkách vzdáleně. Nejde jen o automatizaci rutinních úkolů, ale možnost pracovat paralelně a vzdáleně kooperovat, jako bychom byli v jedné kanceláři. 


    
     Barbora Karlovcová
    

    
     –
    

    
     Payroll Senior
Barbora Karlovcová
Payroll Senior

Pozor! Sezóna

Jsme poradenská společnost, která se řídí cykly u klientů. Ano i u nás je sezóna tím největším stresovým obdobím. Závěrky, legislativa a termíny u našich klientů nás často vyčerpávají. V auditu budeš půl roku každý týden v jiné firmě a často i v jiném městě. Díky zakázkám poznáš nejen různá města, ale také firmy a jejich fungování. Ti, kteří necestují, si na nedostatek práce stěžovat taky nemůžou. První polovina roku je pro většinu z nás zatěžkávací zkouškou. Nestíháme, nevyhneme se stresu ani přesčasům. Na oplátku máme v létě kratší pátky a dny volna navíc. Můžeme si vzít volno klidně i měsíc. 


    
     Petr Čiminga
    

    
     –
    

    
     Senior v oddělení outsourcingu
Petr Čiminga
Senior v oddělení outsourcingu

Mazars univerzita

Co je v našich silách si školíme interně. Máme na to Mazars Univerzitu a na každou sezónu vypsanou spoustu školení. Nemusíš se omezovat pouze na svůj obor a klidně běž na školení s kolegy z jiných oddělení. Celosvětově pak máme online platformu Mazars U, kde je opravdu velká nabídka kurzů. Navíc si můžeš vybrat, v jakém jazyce chceš kurz absolvovat a jako bonus si procvičit cizí jazyky. Podporujeme naše pracující studenty. Pokud potřebují na přednášku či na zkoušku, není problém. Podpoříme všechny, kteří si chtějí udělat vybrané oborové zkoušky studijním volnem. Pokud se ti zkouška podaří, kromě pochvaly ti ji ještě proplatíme. Mazars poroste, pokud porostou znalosti lidí v Mazars.

Mazars

Kanceláře máme v Karlíně. Najdeš nás v budově International Business Centre, pár minut od Florence. Obýváme 3. a 7. patro a máme to štěstí, že i krásnou venkovní terasu, kde se rádi potkáváme.


V Mazars jsem se dostal k úplně novým věcem v oboru IT. To, k čemu mě v předešlé práci nepustili půl roku, jsem tady dostal šanci dělat po 2 týdnech. Málokde někoho nového pustí k věcem, které může rozbít, ale tady mi tu důvěru a šanci dali. Vše samozřejmě probíhalo pod dohledem a za podpory IT manažera.

Michal Zimmer, IT Specialist

Ve vedení jsou lidi, kteří umí poslouchat a starají se o to, co nám chybí, jak nám je a jak nám není. Před dvěma lety jsme měli obrovský dotazník spokojenosti, z čehož vyšly různý věci. Lidi postrádali komunikaci a to, že se k nám nedostávají informace oficiální cestou. Na základě toho se nainstalovaly elektronický nástěnky do kuchyněk a to mi přišlo super.

Bára Dolejšová, Business & Development Assistant