KROUPAHELÁN

Pavel Kroupa a Jirka Helán jsou bratranci, kteří v roce 2012 založili advokátní kancelář KROUPAHELÁN. Od začátku se dívají na věci jinak, protože cítí, že advokátní trh potřebuje disrupci jako sůl. Doba se mění a stavět kancelář stejným způsobem, jako se to dělalo posledních 30 let, jim přijde překonané. Ve všem, co dělají, míří vysoko a dávají si záležet, aby dosahovali špičkových výsledků. Základem jejich DNA je neustálé vzdělávání a rozvoj a radost z toho, co dělají. Svůj úspěch staví na projektech, které jim dávají smysl a mohou mít pozitivní společenský dopad.

Nabídka příležitostí 2

Advokacie je pro nás extrémně zajímavým oborem

Propojuje právo a byznys našich klientů

Právo v našem podání není překážkou, ale podporou byznysu. Je pro nás hodně důležité, abychom s klienty ladili, byli na stejné vlnové délce a měli podobný pohled na svět.
Opravdu dobří jsme v ochraně duševního vlastnictví, IT právu, nemovitostech nebo akvizicích, ale velkou část naší agendy tvoří i správní právo, veřejné investice nebo ochrana životního prostředí. Neustále se díváme po nových příležitostech, ať už je to cirkulární ekonomika, elektronické podepisování nebo obchodování na internetu, které by mohly naši kancelář posunout dále. 


    
     Pavel Kroupa
    

    
     –
    

    
     Partner
Pavel Kroupa
Partner

Vše, co jsme dokázali, je výsledkem hodně tvrdé práce

Jsme vytrvalí a máme chuť inovovat

Nebojíme si klást hodně vysoké cíle a objevovat cestu, která k nim vede. Nekoukáme ale jen do mapy – užíváme si cestu samotnou. Chceme se obklopit aktivními lidmi, kteří mají radost ze života a chuť se neustále posouvat vpřed. Není to pro každého. Tím, co děláme, chceme měnit fungování právního světa a pozitivně ovlivňovat okolní svět. Právě vysoká náročnost v kombinaci se smysluplností dělá naši práci skutečně zajímavou.

Každý z nás má svoje téma, které ho zajímá

Chce v něm něčeho dosáhnout

Pro některé to je cirkulární ekonomika a její prosazení ve veřejných zakázkách, pro jiného je to udržitelná energetika nebo bezpečnost na internetu. Šíři témat nemáme pevně definovanou. Pokud tě tvé téma mimořádně baví a je za tebou kus práce, rádi tě v něm podpoříme a dále ho budeme společně s tebou rozvíjet. 


    
     Jiří Helán
    

    
     –
    

    
     Partner
Jiří Helán
Partner

Přejeme si, aby spolupráce s námi měla vždy pozitivní dopad na naše okolí

Ať už jde o naše lidi, klienty nebo dodavatele

Neplníme jen zadané úkoly, ale když vidíme, že můžeme něco zlepšit, tak to uděláme i nad rámec paragrafů. Přemýšlíme, co bude pro klienty důležité v horizontu několika let, vzděláváme je a pomáháme jim posunout se správným směrem.

Co mě v práci pořád baví? Možnost neustále se posouvat, růst a učit se nový věci. U nás to rozhodně není jenom o paragrafech ze školy.

Jiří Helán, Partner

PRÁVO S NADŠENÍM

Seberozvoj je součástí naší DNA

Máme propracovaný vzdělávací a mentoringový program


    
     Tomáš Páleníček
    

    
     –
    

    
     Advokát
Tomáš Páleníček
Advokát

Společně objevujeme silné stránky a talenty našich lidí a zjišťujeme, co nás baví a v čem dosahujeme přirozeně mimořádných výsledků. Každý v týmu, počínaje studenty, má svého mentora z řad zkušenějších kolegů. Na základě výsledků talentových testů a osobních konzultací společně sestavujeme plán osobního rozvoje, ke kterému se pravidelně vracíme. Úlohou mentora je i sledovat pracovní pohodu a náladu v týmu. Chceme mít kancelář plnou lidí, kteří jdou s dobou a dělají svou práci na 100 %. Ne kancelář workoholiků, kterým kvůli přepracovanosti ujel vlak a ztratili chuť.

Otevřenost a důvěra 

Snažíme se být otevření a postupně budovat prostředí, ve kterém se nebudeme bát mluvit o čemkoliv. Zpětnou vazba je dar, který nám ukazuje naše slepá místa a pomáhá posunout se dále. Kromě té každodenní si jednou za rok sedneme do kruhu a dáme si ji všichni navzájem. Někdy to není lehké, ale krásně si tím vyčistíme vzduch. O to víc si vážíme vzájemných vztahů, které mezi sebou máme. Bez otevřenosti a upřímnosti nemůžeme vzniknout důvěra, která je základem jakékoliv spolupráce. 

Tady je důraz na to, aby lidi nevyhořeli. Důležitá je kvalita jejich práce.

Kristýna Schneiderová, Koncipientka

Senior, nebo junior, je to jedno

Neděláme mezi sebou rozdíly

Nikdy se nestalo, že bychom konstruktivní názor nevyslechli jen proto, že ho řekl student nebo koncipient. U nás nejsou koncipienti ani studenti na vaření kávy a hledání spisů v archivu. Od prvního dne pracují na reálných projektech pro skutečné klienty a sbírají zkušenosti. Mají při sobě vždy někoho, kdo je vede a dává jim zpětnou vazbu. Kdo dbá, aby se poučili z chyb, nebáli se ptát a rozvíjeli své silné stránky. Rychle tak uvidí výsledky své práce a vybudují si základy, na kterých mohou stavět. Z vlastní zkušenosti víme, že těch pár let na začátku praxe je velmi důležitých, a budou z nich těžit celý profesní život. 


    
     Kristýna Schneiderová
    

    
     –
    

    
     Koncipientka
Kristýna Schneiderová
Koncipientka

Jsme firma jediného pravidla

Nikoho z našich kolegů nenutíme dodržovat uměle vytvořené zásady a pravidla, se kterými by se třeba nemuseli ztotožnit. Samozřejmě postupně ladíme procesy, abychom byli efektivnější a mohli se na sebe vzájemně spolehnout, ale jediné pravidlo, které v praxi máme, je: Jednej v nejlepším zájmu firmy.

Když mi kolega zadává práci, rovnou doplní i kontext. Ne, že by mi jen řekl, udělej plnou moc, ale dozvím se, o co tam jde a proč dělám ten svůj dílčí úkol.

Nikol Horáková, Studentka

PRÁVO POCTIVĚ

Děláme dobrou práci, tak proč to neříct světu

Většinu propagace si děláme sami a to úplně přirozeně, protože nás to baví. Někoho baví fotit, někteří rádi publikují, některé z nás baví vystupovat na konferencích. Když se objevil nápad dělat podcasty, tak se toho hned skupinka lidí chytla a dali to dohromady. Máme v kanceláři skvělé lidi a podporovat je v jejich osobní značce je radost. Když se bude dařit jejich osobní značce, zviditelní to celou kancelář, takže win-win výsledek. Stačí abys projevil/la zájem a dostaneš prostor i naši podporu do své značky pořádně šlápnout. Baví nás zkoušet, co funguje. Důležitým principem je, být u toho vždy sami sebou.

Zajímáme se jeden o druhého

Máme mezi sebou přátelské vztahy, tykáme si a nebojíme si udělat legraci sami ze sebe. I když je každý z nás trochu jiný, sdílíme podobný pohled na svět. Chodíme spolu na výlety, sportovat nebo jen tak po práci posedět nad sklenkou něčeho dobrého. Když jeden z nás dělá něco netradičního, ať už je to vaření piva nebo kvašení kombuchy, tak se na něj ostatní dívají se zájmem a zvědavostí. Umíme se vzájemně inspirovat.

KROUPAHELÁN kdekoliv

Sídlíme v úplném centru Brna v krásných zrekonstruovaných kancelářích, které jsme si navrhli podle sebe. Nemáme žádný velký open space, ale menší kanceláře, kde můžeme soustředěně pracovat.

Nemusíš žít v Brně, abys u nás mohl pracovat. Rádi s tebou navážeme spolupráci, ať už jsi z Prahy, Hradce, nebo Blatnice pod Svatým Antonínkem.

Podporujeme projekty, které přichází s něčím inovativním, i když z toho v tom daném momentě nic nekápne. Podporujeme řešení, která jsou tady i pro přírodu.

Kristýna Gembalová, Koncipientka

PRÁVO JE PROSTĚ COOL

na beton