EMUN Family Office

EMUN Family Office je plnohodnotný multi-family office v Česku. EMUN je profesionální kanceláří pro správu a investování rodinného majetku několika desítek významných klientů. Klientelu tvoří rodiny, které chtějí se svým majetkem nakládat smysluplně a udržitelně, proto dali důvěru týmu Emunu, jenž jim pomáhá jmění rozvíjet a zachovat pro budoucí generace. Jedinečnost firmy nespočívá jen v oboru podnikání, které je rozhodně specifické, ale převážně v principech, na nichž firma stojí. Jsou to tradiční hodnoty jako je důvěra, respekt, férovost a diskrétnost. EMUN je malou firmou se širokým záběrem, jež začala vytvářet podnikatelské odvětví, které v Čechách donedávna neexistovalo.

Nabídka příležitostí 1

NA ZAČÁTKU

U zrodu firmy stáli Petr Laštovka a Vlado Hoffmann spolu se silným partnerem Proxy - Finance. Petr si prošel mnoha pozicemi v mezinárodní poradenské firmě, Vlado má zkušenosti v oblasti investic. V počátku, kdy objevili na trhu místo pro služby family office, byli v kanceláři tři. V současnosti má EMUN třicet lidí. Později se k zakladatelům přidali absolvent MFF UK Praha a portfolio manažer Leoš Jirman a Vít Vařeka, který připojil celou investiční divizi.

MALÁ FIRMA RODINNÉHO STŘIHU

Když je vaše podnikání postavené na důvěře, kterou ve vás vaši klienti vkládají, je jasné, že důvěra musí být i základním principem spolupráce uvnitř firmy. Důvěru nelze vyžadovat, vzniká kvalitou vztahů a oboustranným respektem. Dobré vztahy definují naši identitu, proto s námi klienti rádi spolupracují, a proto se my těšíme ráno do práce. Každý z nás je individualitou. Víme, že přidanou hodnotu firmy tvoříme společně všichni každý den. Slavíme spolu narozeniny, jedenkrát do měsíce se setkáváme mimo kancelář. Je nás třicet. To je akorát velikost, abychom vztahy uvnitř udrželi kvalitní, abychom měli blízko k sobě i k vedení a byli stále velmi operativní. Když do podobné firmy proniknete, najdete se v ní a práce vás bude jednoduše bavit.

Petr Laštovka
Petr Laštovka

    
     Filip Savi
    

    
     –
    

    
     Investment Strategist
Filip Savi
Investment Strategist

USPĚT JAKO TÝM

Jsme specialisté na vše, co by naši klienti při správě majetku mohli potřebovat. Zakládáme svěřenské fondy, nadace a poradíme s investicemi, správou nemovitostí nebo jejich nákupem či prodejem. Naše vztahy s klienty rámuje diskrétnost a profesionalita. Akcentujeme trpělivost, pečlivost a smysl pro detail. Naše spolupráce se nese v jemném duchu diskuzí a hledání těch nejlepších cest, které klientům navrhujeme. 

Naše role je být klientům k dispozici kdykoliv, když potřebují poradit. Jsme specialisté se širokoúhlým přehledem, a každý z nás je v nějakém oboru hlouběji než ostatní. Velmi rádi si poradíme a pomůžeme, proto jsme jako tým úspěšní. 

JSME SI VĚDOMI ODPOVĚDNOSTI

Jsme firma, která je postavena na tradičních morálních hodnotách. Naše principy se propisují do celé firmy. Každý z nás si je vědom odpovědnosti, kterou jsme se našim klientům zavázali. Jsme korektní, jak navenek, tak i uvnitř firmy. Kdybychom měli EMUN stručně charakterizovat, tak určitě více jako konzervativní firmu, které vévodí tradiční podnikatelské a společenské hodnoty. Máme rádi kulturu. Potkáváme se na koncertech, výstavách a společenských akcích.

Noblesa stojí celoživotní usilí. V Emunu se sešli lidé, kteří se dobře cití v prostředí, kde je konsensus upřednostňován před nářízeními a kde společně prožitý čas při výstavě nebo divadelním přestavením udělá radost všem. 

Pomáháme zrodu nových rodinných dynastií.

PETR LAŠTOVKA

Pracoval jsem ve velké poradenské firmě dvacet let na různých pozicích, naposledy jako M&A, tedy kupoval jsem a prodával firmy. Během této doby jsem se seznámil s celou řadou podnikatelů a začala mi vrtat hlavou otázka, co po prodeji firmy se svým majetkem dělají? Přišel jsem na to, že na trhu není služba, která by toto téma seriózně řešila. Rozhodli jsme se tehdy s Proxy - Finance, jmenovitě s pány Václavem Foglarem a Petrem Vajdou, že postavíme multi-family office. Načasování bylo dobré. Ti, co celý život usilovně pracovali a vybudovali firmy, je předávali svým potomkům a nebo je prodávali. Trápila je problematika nástupnictví. Prvních 8 let považuji za jakousi přípravnou fázi. Učili jsme se, jak to dělat co nejlépe a jaké produkty nabízet. Rok 2019 byl pro nás zlomový. Rozrostli jsme se a stali se zavedenou firmou. Pohání nás ambice, že můžeme vybudovat nový prvek na trhu. To, co nám pomohlo až sem, byla orientace na klienta a nemít strach z neúspěchů. Důležité je také, že nejsme cynici, protože k majetku, který je nám svěřen do správy, přistupujeme jako ke svému. 

Mezi mé osobní hodnoty zcela jistě patří na prvním místě zodpovědnost, na té jsme celé podnikání postavili. Zásadně odmítáme lehkovážnost. Jako akcionáři jsme zastánci demokratického zřízení a vnímáme velkou roli soukromého kapitálu i ve společnosti. Proto nás velmi potěšilo, když jsme uzavřeli partnerství s významnou finanční skupinou RSJ, která je výrazně aktivní v oblasti filantropie, podpory neziskového sektoru a občanské společnosti. V osobnosti pana Libora Winklera jsme získali partnera a mentora na cestě, kterou se chceme v Emunu vydat. Říkáme, že stavíme nové dynastie. Chtěli bychom, aby majetní lidé šli příkladem a hráli mnohem aktivnější roli ve společnosti.


    
     Petr Laštovka
    

    
     –
    

    
     Partner
Petr Laštovka
Partner

    
     Lucie Dolanská
    

    
     –
    

    
     Senior Consultant
Lucie Dolanská
Senior Consultant

PŘIROZENÝ RŮST

Rosteme, protože je o naše služby zájem. Rosteme, protože dodáváme přidanou hodnotu a máme dobré reference. Rosteme, protože rozšiřujeme portfolio služeb, které našim klientům nabízíme. Náš růst je ale organický, není programový s cílem vytvořit velkou firmu. Dokonce se netajíme tím, že chceme držet náš tým na co nejmenší možné hranici. Chceme si zachovat ducha rodinné malé společnosti, kde se spolu všichni znají, vědí, co od sebe čekat a mají dobré vztahy.

Cílem je růst tak, abychom byli nejlepší nejprofesionálnější multi-family office a první volbou klientů, kteří očekávají prémiový servis, ale aby nás naše práce naplňovala a bavila.

Pomáháme našim klientům udržet hodnoty pro budoucí generace.

Petr Laštovka, Partner

Vědomí, že vám někdo, kdo celý život pracuje na svém úspěchu, svěří orchestraci svého jmění, je obrovská zodpovědnost. Z té pro každého z nás plyne naprosto jasný závazek. To je jeden z důvodů, proč si kolegy vybíráme velmi pomalu a velmi pečlivě.

Vítek Vařeka, Partner

Věříme v nedotknutelnost osobního vlastnictví.

PĚČE A PARTNERSTVÍ

Zatímco tým Family Office je ryze ženský, protože ženy jsou v péči mnohem pozornější, tak investiční část Emunu tvoří naopak pouze muži, pro které jsou investice tím největším koníčkem. Investiční část Emunu je více regulovaná a díky tomu může práce působit svázaněji, což ale vyvažují kolegové, kteří jsou extrémně zapálení pro to, co dělají. Jsou disciplinovaní a mají obrovský přehled o finančních trzích. Garanty v investiční části Emunu jsou partneři, kteří mají s investicemi mnohaleté zkušenosti. Je zcela zásadní rozdíl mezi námi poskytovanými službami a investicemi nabízenými bankovními domy. Banky budou vždy pracovat především pro sebe, my pracujeme stoprocentně pro naše klienty.

NA STARÉM MĚSTĚ

Najdete nás v srdci historického centra Prahy v Anežské ulici. Není hezčí cesty pěšky do práce než ulicemi, které v sobě snoubí historii a tradice. 

Upřednostňujeme přátelství a dobrou atmosféru.

JE TO VŽDY O LIDECH

Upřednostňujeme spolupráci před osobním soutěžením. Upřednostňujeme společný výsledek před vyzdvihováním jednotlivců. Upřednostňujeme vlídnost před tlakem na výkon.

Jsme lidé a k ostatním se chováme lidsky a přátelsky. Naši klienti oceňují skutečnost, že s nimi jako s lidmi jednáme, že nám jde především o vytvoření přátelského a férového vztahu. Každý sám o sobě má vždy menší výkonnost než tým, který spolupracuje. 

Klidná síla. Tak by se dal charakterizovat pracovní styl představitelů Emunu. 

Respektujeme se, máme společné hodnoty a cítím, že jsem mezi dobrými lidmi. Díky tomu je tady příjemná atmosféra, kam se ráno těšíte.

Lucie Dolanská