Cream & Dream

Cream Prague je integrovaná komunikační agentura, která spojuje kreativitu a média. To, co spoustu let (ne)funguje odděleně, se znovu spojuje v pražské agentuře, jejímž cílem je dodat klientům kompletní komunikační vizi, připravit kreativní i mediální strategii a vytvořit přesah, který bude pro klienta jedinečný. Cream znamená Creativity & Media. Dream Digital je mladší digitální sestra Creamu, jejíž cílem je, splnit zákazníkům i ty nejdivočejší digitální sny.

Nabídka příležitostí

Cream & Dream
Cream & Dream
Cream & Dream
Cream & Dream

Všichni sedíme kolem jednoho stolu

Jsme středně velká agentura, nepotřebujeme obrovský ansábl lidí ani zbytečné procesy. Sedíme ve dvou kancelářích na pražském Smíchově kolem dvou velkých stolů. V každý moment je vedle vás někdo, kdo vám poradí, kdo vám řekne svůj názor a kdo se vás ptá, jak to s konkretnim klientem nebo projektem jde. Nápady vymýšlíme dohromady, dá se říct po celý den. Chceme mít kolem sebe lidi, kteří jsou otevření a umí říct všechno na rovinu. Snadné to není, pořád se to učíme. A upřímně - i nám se to občas v návalu práce nepovede. Ale naštěstí si vždy včas připomeneme, jak je komunikace klíčová.

Cream & Dream
Cream & Dream

    
     David Brada
    

    
     –
    

    
     Zakladatel Cream Prague & Cream Digital
David Brada
Zakladatel Cream Prague & Cream Digital

    
     Zdeněk Jankovič
    

    
     –
    

    
     Digital Leader
Zdeněk Jankovič
Digital Leader

    
     Šárka Zítková
    

    
     –
    

    
     Account Director
Šárka Zítková
Account Director

V Creamu pracujete na svých projektech od A do Z

Hledáme do týmu hlavně lidi, kteří jsou schopní vzít projekt za svůj. Tedy jsou zodpovědní za projekt od A do Z. Kompletně. Přes získání kvalitního briefu od klienta, koordinaci všech vstupů, od stratéga, přes kreativce, digitálníky, mediaplanery, produkci až po event management. To všechno mají u nás accounti pod křídlem. Současně jsou zodpovědní i za finanční část zakázky. Ne hmotně samozřejmě, ale mají na starost její profitabilitu.

My se nebojíme dát lidem takovou zodpovědnost, protože jim věříme. Když někomu dáme na starost klienta a řekneme mu: "je to celé na tobě", tak potřebujeme, aby měl tu schopnost přijít, když má pocit, že se mu projekt vymyká a ztrací nad ním kontrolu. Protože to je velká zodpovědnost a tu bez kvalitní komunikace nejde zvládnout.

Nemáme navázané mzdy na výkon, to nám zatím moc nedává smysl, ale čekáme od lidí přirozenou zodpovědnost.

V Creamu je to o partnerství s klientem

Máme dlouhé roky profesních zkušeností na reklamním trhu. Máme komplexní znalost možností a potenciálu digitálních řešení. Idea making, brand building, řízení obsahu značky. Plánování a nákup médií, realizace kampaní v online prostředí - to všechno nabízíme in-house jako standard.

O úspěchu rozhoduje funkčnost takového řešení a spokojenost klienta. Vlastně nemáme klienty, máme partnery, se kterými úzce spolupracujeme na výsledku.

Dream Digital - dovolte si snít digitálně.

Svět je dnes digitální a my umíme online skoro vše, co si klient dokáže vymyslet. Převádíme unikátní myšlenky do funkčních řešení, realizujeme kampaně a díváme se, jak připojit nestandardní prvky jako rich media nebo video formáty. Naši klienti si mohou dovolit snít digitálně a mít ty nejdivočejsí sny.

Cream je agentura s přesahem

Kreativních agentur je plná Praha. Kreativních freelancerů je plná republika. Ale agentur, které umí v jednom týmu nápad vymyslet, dotáhnout ho od skicy až po finální výstup, v kombinaci s tím, že vymyslí, ve kterých mediích kampaň poběží, a k tomu vytvoří nějaký další extra media stunt, který dokáží zprodukovat, natočit, sestříhat a ještě ho prodat v mediích - takových moc není.

Netvrdíme, že jsme jediní. Ale máme takových komplexních briefů čím dál víc. A to nás těší.

Jste digital dreamer? Pak je tu pro vás místo.

Přitahuje vás online a sníte digitálně? Baví vás v digitálu tvořit, vyvíjet a stavět koncepty, které přesahují představivost běžných smrtelníků? Pak právě pro vás máme židli a všechny potřebné nástroje. Dream Digital neustále roste, takže i když zrovna neinzerujeme žádnou pozici, rádi se potkáme s šikovnými talenty, kteři chtějí zajímavé zakázky a prostředí podobné Dreamu. Napište nám, proč jste zrovna vy ten správný Dreamer do našeho týmu.

Cream & Dream

Máme kanceláře ve druhém patře skvělého coworkingového centra, Pražského Impact HUBu

Cream & Dream
Cream & Dream
Cream & Dream
Cream & Dream

Davide jaká byla tvoje cesta k reklamě?

Studoval jsem DAMU a pak jsem z ní utekl, protože jsem studoval za bolševika, což byla nuda. Hned, jak jsem mohl, nechal jsem toho. Od divadla jsem utekl k radiím a pomahal jsem rozjíždět Bonton, pak CIty, pak Frekvenci 1. V té jsem byl 3 roky.

Když říkáš pomáhal rozjíždět, co si mám pod tím představit?

No byl jsem vlastně u zrodu všech těch radií.

A jaká byla tvoje role při rozjezdu.

Od šéfa programu přes mluvený slovo na rádiu Bonton, přes moderátora v Radiu City až k Frekvenci 1, kde jsem 3 roky dělal zpravodajství. Od pondělí do čtvrtka jsem dělal ranní zpravodajství v časech od 05:00 do 09:00. A o víkendu jsem moderoval celý ranní blok. Do dneška v rádiu vysílám. Každé druhé pondělí JAZZ UPDATE na Vltavě a každé pondělí hodinu před půlnocí BLUE TRAIN na Rádiu 1. To mi zůstalo jako koníček.

Po rádiích jsem v roce 1994 začal dělat v reklamě. Začínal jsem v BBDO jako textař a postupně jsem prošel sedmi síťovými agenturami, kde jsem dělal od textaře až po kreativního ředitele. Nejdýl 4 roky v síti Omnicom. Nejdřiv v BBDO a po letech pak v DDB, než jsem přeběhl do mediálni agentury ATTENTION!MEDIA. Ta sídlila vedle přes dveře a bavila mě tím, že jsme se snažili spolu s tehdejším týmem, propojit všechny disciplíny, který spolu seděly v 90. letech: mediální experty s lidma, který vymyslí nápady. Celá 90. léta kreativa a média seděly dohromady, pak někoho napadlo, že je to lepší to roztrhnout, protože se dají klienti pumpnout o peníze několikrát, což se v zásadě povedlo, akorát, že to má svoje velký mouchy. Nefunguje tam komunikace, což není ideální. Dneska jsme v situaci, kdy se ti o jeden rozpočet klienta, přetahuje 5-7 agentur. Mediálka sežere nejvíc, pak kreativka, pak PR agentura, pak někdo na sociální media, pak digitální, eventová agentura a další a další. Ale v zásadě se u jednoho briefu sejde 5-6 nenažranejch vlčáků. A to při každý větší kampani.

Díky tomu, že každá jednotlivá agentura má už velmi úzké zaměření, tak zmizela komplexnost a celkové porozumění potřebám klienta.

Proč ti přijde komplexnost důležitá?

Mám někde v sešitě v poznámkách jednu větu. "My jsme architekti vaší komunikace". Vznikla, když jsem přemýšlel, co bych v jedné větě řekl o Creamu. Architekti, protože my to umíme nejenom vymyslet tak, aby to zaujalo a líbilo se to, tedy, aby lidi řekli jé to je krasnej barák, ale taky, aby to fungovalo, aby se v tom domě dalo žít.

To znamená, abys ze záchoda nevcházel do špajzu, to je jedna věc. A taky, aby to nestálo nesmyslný miliony. Tedy vymyslíme kampaň tak, aby byla zajímavá, aby fungovala a byla ekonomicky smysluplná a efektivní. A myslím si, že to co je u nás v Creamu navíc, to co je ten náš "point of diference", je v tom, že jsme CREAM - Creativity & Media. Proto se vždycky snažíme přijít s nějakým mediálně zajímavým, kreativním a originálním řešením, kdy využijeme existující medium jiným, novým způsobem. Nebo si třeba vymyslíme úplně nové medium. Vymýšlíme mediální instalace, které defacto vyvolají nějaký buzz, nějaký PR efekt. Snažíme se kampaně vymýšlet tak, aby pokud možno generovaly earned media.

Když ale nad jedním briefem sedí 7 agentur, tak to málokdy dají dohromady funkčně a komplexně. Takže občas vcházíš v tom baráku z ložnice do špajzu. A to my chceme měnit.

Co myslíš pojmem "mediální instalace"?

Uvedu příklad z toho nejběžnějšího byznysu a to je nákupní centrum. Otevíralo se nové nákupní centrum v Olomouci, které se jmenuje Galerie Šantovka. My jsme k tomu dělali komplet komunikační strategii. Kreativu dělaly místní agentury a my jsme pouze supervizovali koncept. Hlídali jsme, jestli celá ta strategie drži pohromadě, od outdooru až po opening event. A jestli to davá smysl. Plánovali jsme do toho média a vymysleli jsme claim “Nové srdce Olomouce”. Příběh té lokality je slink - na místě nákupního centra stála fabrika na mýdla, která se jmenovala Milo. Tam půlka Olomouce pracovala a ten konkrétní developer tu fabriku srovnal se zemí a kromě shopping centra tam bude stavět i byty a kanceláře. Část Olomouce tu Šantovku vlastně moc nechtěla a nebylo to populární a část města se na to naopak těšila. A my jsme potřebovali kolem něčeho, co je velkej studenej barák, stodola na krámy, vytvořit nějakou emoci. Nejenom přitáhnout lidi na nákup, ale dát tomu nějakou emoci, aby to lidi vzali za své. Takže jsme vymysleli claim "Nové srdce Oloumouce" a to srdce jsme tam fyzicky postavili měsíc před tím, než Šantovka otevřela. Vedle Šantovky je starý silo a na něm má jeden místní podnikatel postavený unikátní byt. A na střeše toho jeho ultramoderního bytu jsme postavili neonové srdce. Srdce navrhl a vyrobil Milan Cais z Tatabojs. Bylo veliký, nafukovací a ve dne v noci blikalo a odečítalo údery srdce, které zbývaly k otevření Šantovky. Postavili jsme k tomu microsite a na netu odvyprávěli příběh té továrny a staré Olomouce. Milan Cais tam vysvětloval, proč si myslí, že Olomouc potřebuje nové srdce a jak ho postavil. Zatím jsme nic neuváděli o nákupním centru, lidi vůbec nevěděli s čím je to spojené. 14 dní před otevřením jsme pustili pár nápověd novinářům a okamžitě celé město znalo nový claim - a lidi začali mít Galerii Šantovka rádi, ještě před tím, než do ní přišli. A tohle je přesně typická ukázka Cream medialní instalace.

Kdy vznikl Dream?

Dream je mladší sestra Creamu, narodil se později asi o půl roku. Dream vznikl zajímavým způsobem. My jsme měli docela raketovej nástup s Creamem a byznys se rozjížděl, ale v čem se nám uplně nedařilo, byl online. Tam se nedařilo klienty přesvědčovat o tom, že Cream je integrovaná agentura, takže dělá dobře i online. Klienti nám tenkrát říkali “jo my víme, že umíte i online, ale my hledáme specializovanou agenturu”. Tehdy to bylo 

hrozně sexy. Když jsi před třemi lety řekl, že jsi integrovaná komunikační agentura, tak se s tebou skoro nebavili, to bylo old school. Ale když jsi přišel a řekl jsi, my jsme digitální shop, tak ti utrhali ruce. A tak jsme si řekli, že nám utíká byznys a že dáme klientům, co chtějí a otevřeli jsme digitální sestru Creamu. Název je současně i náš claim - Dream Digital, sněte digitálně. Snažíme se, aby Dream opravdu naplnil to sdělení. A jestli Cream umí vyřešit jakýkoliv tvůj komunikační problém, tak Dream by měl být schopen naplnit všechny tvoje digitální sny. Dneska se všichni klienti snaží inovovat a tu inovaci logicky vidí v onlinu. Spousta značek je dneska v situaci, kdy se snaží překlopit svůj byznys do podoby, kdy jsou se zákazníkem pořád ve spojení, všecno o něm vědí a zároveň zákazníka jen minimálně obtěžují, což lze jen v online prostředí. A tady si myslím, že je obrovský prostor pro Dream a tam se teď Dream posouvá. Nebudeme jen agentura, která dělá “jenom" microsites a social media. Už 3 roky klientum plánujeme a nakupujeme jejich online media. Čím dál víc ale, s klienty vymýšlíme, jak ideálně nastavit online existenci jejich značek v každodenní realitě.

Jaké máte plány do budoucna?

Teď jsme v bodě zlomu, jsme ve fázi, kdy hledáme nové a zajimavé lidi do Dreamu. Je to něco nového i pro nás, protože hledáme do týmu lidi, kteří jsou dál než my. Kteří jsou opravdu schopní snít digitalně, tedy přemýšlet o tom, co všechno v onlinu jde. Lidi, kteří od okolí vetšinou slyší: “To je blbost, to nepůjde”. A oni přitom vědí, že to půjde. Přesně takové lidi hledáme. Lidi, kteří se nenechají odradit a makají na tom, aby se jejich nápady zrealizovaly. To je typ lidí, se kterými chceme spolupracovat. A pokud jde o Cream, tak tam vidím obrovský prostor naplnit ten náš diferenciátor, tedy že úspešně propojujeme kreativitu a media. Jsem přesvědčený, že je tam prostoru ještě hodně a tohle spojení se konečně zase vrací.

Davide Cocuma tým vám přeje hodně úspěchu.

Cream & Dream
Cream & Dream

Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.