Angelcam
Angelcam vytváří platformu, do které zákazníkům připojují kamery, alarmy a IoT čidla. Jejich současný produkt již nyní využívají zákazníci ve více než 100 zemích světa. Mají investici od jednoho z největších inkubátorů ze Silicon Valley 500 Startups, vedle toho mají investice od významných tuzemských i zahraničních investorů. Spolupracují s univerzitami, bezpečnostními experty i světovými výrobci bezpečnostních zařízení. Cílem Angelcamu je vytvořit rozsáhlou platformu, do které připojí miliony bezpečnostních zařízení, a z analýzy získaných dat udělat pomocí této platformy svět bezpečnější. Angelcam je typickým startupem. Roste, připravuje se na proměnu z "punkové" startupové firmy na méně punkovou a globální. Lidé, kteří Angelcam budují, mají odvahu neustále zkoušet, jak vytvářet firmu smysluplněji a ještě více přátelskou.




Zachráníme 10 tisíc lidí
Naším cílem je vytvořit platformu, která pomůže udělat svět bezpečnější. Jak? Tím, že s vámi bude komunikovat například vaše kamera, kterou máte doma, vaše kamery ve firemním skladu a alarm v garáži. Vše našim zákazníkům spojujeme do jednoho ovládacího prostředí a pomáháme jim zjednodušit používání různých bezpečnostních zařízení, kterým často technicky nerozumí. Vymýšlíme si vlastní protokoly, vlastní ovladače, streamovací aplikace a vše ukládáme v cloudu.
Naše vize má dva rozměry. První, abychom dodávali kvalitní produkt, který zákazníci jednoduše využijí, a ten druhý je část naší vize, která je teď hodně v budoucnu, ale chtěli bychom díky našim kamerám, platformě a senzorům zachránit 10 tisíc lidí. Co to znamená pro tebe? Můžeš se připojit k dobrému technickému řešení a dělat práci, kde výsledky vidíš v podstatě ihned a nebo se můžeš připojit k tomu, co chceme ve světě dokázat.
Jsme na globálním trhu
Naše produkty a služby používají zákazníci ve více jak 100 zemích. Dnes tvoří největší část našich zákazníků majitelé soukromých objektů, kteří nechávají kamerami hlídat jejich domácnosti, zahrady či auta. Naším cílem nyní jsou globální firmy, kterým pomůžeme zabezpečovat jejich sklady a kancelářské prostory. Jsme před podpisem dohod v Rakousku, Spojených státech a Saudské Arábii. Tím se v Angelcamu rodí B2B segment a otevře se další etapa, která s sebou přinese nové výzvy, nové úkoly a spoustu práce, protože korporátní klientela bude potřebovat navrhnout nová řešení, nové služby a připojit nové technologie.
Učíme se nahlížet na to, co děláme, z jiné B2B perspektivy. Střetáváme se nyní s firmami, které to, co my rozhodneme během dne, rozhodují dva měsíce. Ale na koncové uživatele nezapomínáme, pro ně nyní vyvíjíme mobilní aplikaci. Upřímně musíme říct, že tolik požadavků na náš malý vývojový tým je rozhodně zkouškou. Ale baví nás to.
Posnídej s námi
Posnídej s námi a seznam se s celým týmem. Každý čtvrtek máme společné snídaně, které pro nás připravuje “Kuře v podvazkách”. Probíráme naše firemní záležitosti, nebo máme pozvaného inspirativního hosta, většinou majitele startupu a nebo někoho, kdo je úspěšný v našem oboru.
Ale čtvrteční snídaně nejlépe fungují jako setkání. Zveme si potenciální kolegy, aby nás poznali na živo a zblízka. Je to vzájemné setkání s celým týmem, vlastně s celou firmou, protože se u snídaně většinou potkáváme všichni. My se ptáme na to, co hledá, a on nebo ona se ptá, jestli to najde u nás. Takhle může poznat rovnou celou firmu. Tým na zákaznickém servisu, obchod i vývoj. Udělá si lepší obrázek, než kdyby se seznámil/a jen s jedním z našich týmů. Přece jenom jsme všichni ve stejných kancelářích a takhle skvěle zjistíme vzájemnou kompatibilitu a chemii. Startup není pro každého.





Hledáme lidi, kteří budou umět zvládat chaos a zároveň nebudou vytvářet další. Spíš nám pomůžou trochu chaosu uklidit. Potřebujeme lidi, kteří myslí hlavou, dokáží přijmout nějakej názor a umí taky říct ten svůj.


Upřímně a na rovinu
Tahle firma je maximálně otevřená. Víme výši našich platů, společně se rozhodujeme o tom, že někomu přidáme, když odvádí skvělou práci. Když jsme u té upřímnosti - v zisku ještě nejsme. Vyděláme si na 60 % měsíčních nákladů, ostatní pokrývají investice. Máme peníze na rok dopředu a zajištěné financování, když bude potřeba. Nemusíš se bát, že bychom s tím praštili, ale mzdu jako v korporátu, ti taky neslibujeme.
Co ti rozhodně slíbit můžeme, je získání nezávislosti, svobody, otevřenosti, týmu na který se budeš těšit, dvojjazyčné prostředí, kanceláře na Hradčanské a práci, při které nebudeš "pátý kolo u vozu", ale uvidíš výsledek hned.
Kdybych sem někoho lákal, tak hlavně na tu svobodu, co tu je. Taky na to, že je tu dost smysluplný práce. Předěláváme teď spoustu částí naší platformy, takže nudit se tady nikdo nebude. A rozhodně hodně zajímavá je naše vlastní streamovací platforma.


Angelcam
Najdeš nás na Milady Horákové v kancelářské budově hned při východu z metra Hradčanská. Máme vše, co máme mít, dostupnost MHD, za rohem Letnou a Pražský hrad, do centra, co bys kamerou dohodil. V kancelářích máme i pingpongový stůl, ale většinou na něm snídáme.
Rozhovor s Petrem Ocáskem - Prioritou je pro nás teď rozvoj a vzdělávání týmu
Petr Ocásek se svými společníky začínal, jako spousta IT nadšenců kolem, tvorbou webů. Poté, co jich vytvořili přes tisíc, od maličkých webů až po web pro Ministerstvo spravedlnosti, začal se Petr postupně věnovat byznys konzultacím pro zavedené a hlavně vznikající firmy, až jej nakonec uchvátila startupová vlna a s kamarádem spoluzaložili StartupYard, nejstarší startup inkubátor u nás, kde má dnes Petr malý podíl a kde se dali poprvé dohromady lidi, kolem Angelcamu.
Petře, jak rychle jste věděli, že jste na trhu se správným produktem?
Poměrně rychle. V Angelcamu jsme měli po půl roce zákazníky ve 100 zemích. Dělali jsme jenom broadcasting, ale klienti měli úplně jiné představy, jak naše služby používat. Lidi s těmi kamerami chtěli dělat 100 různých věcí. To nás přivedlo k tomu, že jsme chtěli udělat něco jako "Appstore se softwarem pro kamery" a začali jsme spojovat vývojáře softwaru s kamerami. Tam jsme se zapykali na jeden rok, než jsme si ujasnili naši vizi.
Jaká je vaše vize?
Naše vize je udělat svět bezpečnější. Denně se v Americe utopí 4 děti v bazénu, denně se v Londýně ukradne 90 kol, proto jsme začali řešit, jak pomoci lidem, aby byli více v bezpečí, a vytvářet platformu, kde budeme spojovat broadcasting z kamer, notifikace ze senzorů, kam připojíme IoT technologie, a všechno tak, aby to šlo jednoduše spravovat na jedné platformě, v jednom zařízení, v jedné aplikaci.
Dnes už naším core byznysem není software a kamery, ale video management. Usnadňujeme ukládat videodata do cloudu a různě je využívat. Dokážeme pracovat na velmi user friendly bázi s jakoukoliv kamerou, jakýmkoliv alarmem nebo čidlem. Za výjezd policie k alarmu se platí nemalé peníze, a když je to planý poplach, tak jsou to vyhozené peníze. Kdyby bylo možné se podívat, co se děje a třeba odvolat poplach, tak se tyto peníze ušetří.
Jak se vyvíjí vaše produkty?
Do bezpečnostního ekosystému. Chceme pracovat komplexně. Chceme propojit firmy z oboru. Každá prodavá něco, my je chceme sdružit a propojit do jednoho ekosystému. Dnes firmy investují do výstavby IoT sití, a pak řeší, kam má odejít notifikace o poplachu. Nabídneme jim naší platfomu, která to vše propojí, Snažíme se najít nejlepší firmy a dát je dohromady. Znám firmu, která dělá senzory pro seniory, monitoruje jejich biorytmus, ale je to izolovaná aktivita. Přitom se to dá propojit s kamerovým záznamem, kdy se podíváš na dědu, který se ti neozval v reálněm čase a zjistíš, jestli se mu něco nestalo. Vidím mraky zajímavých lidí, mraky příležitostí, aplikací, startupů a my jsme schopní je v oblasti bezpečnosti propojit. V bezpečnosti je to stále takové neohrabané.
Jaké jsou tvoje hlavní cíle pro nejbližší budoucnost?
Hledám k sobě teď lidi, kteří v téhle oblasti něco znamenají, těch je tady málo. Lidi, co mají vliv a jsou považovaní v oblasti bezpečnosti za influencery.
Lidí, co se nebojí ukazovat své know-how, Tweetují, píší články, pracují se sebou a rozvíjejí se v oboru. Ty potřebujeme. Snažíme se vytvořit takové prostředí, aby se tady nezávislí lidé cítili hodně dobře. Jsme otevření a sdílíme informace, neřešíme pracovní dobu, úkoly řidíme skrze OKR’s, každý pátek můžeš dělat nezávisle na projektech, které chceš, ale samozřejmě musí souviset s firmou. Po těch letech jsme nyní v přerodu z dvacetičlenné firmičky do firmy, která má nějaký řád. Zjistili jsme, že toho hodně děláme neefektivně a snažíme se teď do toho vnést alespoň drobné procesy. A dobře prioritizovat.
Mojí úplně největší výzvou je rozvoj našich lidí v Angelcamu. Do toho chceme tento rok investovat hodně úsilí. Chceme, aby tady lidé uvnitř firmy rostli, učili se a měli větší vliv, a proto stavíme "Angelcam academy", která bude hlavně pro interní vzdělávání. V oblasti bezpečnosti plánujeme otevřít i něco ven. Vzdělávání lidí je pro mě teď prioritou číslo jedna.
Kdybych měl říct, co pro mě znamená Angelcam, tak je to určitě globální výzva, neustálé učení se a svoboda se vším, co přináší. I třeba s tím, že někdy řešíme, kdo co má na starosti a kdo drží kterou aktivitu. Já se teď učím přestat o všem vědět a mikrořídit, protože to mi moc nejde. Snažím se předat více odpovědnosti klíčovým lidem.



Angelcam gallery




Momentálně nejsou otevřeny žádné pozice.