Zonky

Zonky je unikátní česká peer-to-peer platforma, která mění způsob půjčování peněz. Nejlepším označením je pravděpodobně inovativní úvěrová společnost, postavena na základech sdílené ekonomiky. 
Oproti tradičním bankám nabízí menší úrokové sazby. A díky tomu, že na Zonky půjčují lidé lidem (s klidem), si mohou pro úvěr přijít i ti, kterým by žádost o půjčku byla v tradiční bance zamítnuta. Proč? Protože by nesplnili parametry. Například freelanceři nebo lidé, kteří byli dlouhou dobu v zahraničí a v Čechách nemají prokazatelný příjem. To byl i případ Lucie Tvarůžkové, která se na založení Zonky podílela a společnost vede. Investorem tohoto unikátního projektu je Inovační fond Home Credit Lab, patřící do skupiny PPF.

Zonky

Zonky

Na začátku byl příběh

„Chtěla jsme si půjčit v bance na auto. Nabídli mi neskutečně vysoký úrok. Vyhodnotili mne jako rizikovou osobu, protože pracuji na živnostenský list, nemám hypotéku a nejsem vdaná. Zrovna tehdy firmu Creative Dock, ve které pracuju a která se zaměřuje na budování inovativního projektů, oslovila finanční skupina PPF, jestli bychom neměli nápady na inovace v oblasti půjčování peněz. Všechno se spojilo dohromady a vzniklo Zonky." Říká o založení Zonky spoluzakladatelka Lucie Tvarůžková, která je profesí novinářka a v minulosti vedla např. Hospodářské noviny.

Lidé pracující pro lidi

V tradiční bance posuzují klienty podle poslední výplatní pásky nebo daňového přiznání. My přidáme kontext a naši investoři se rozhodují podle příběhu. Naším úkolem je pomoct lidem k získání půjčky od lidí a to znamená, že ani na okamžik nezapomínáme, že my sami jsme lidé, co si někdy potřebovali nebo budou potřebovat půjčit. Nikoho nesoudíme. K našim klientům přistupujeme s maximálním respektem. O zákazníky pečujeme, protože pro nás nejsou jen číslo v systému.

Zonky

Lucie Tvarůžková

Vede Zonky

Proč nezbořit zažité (ne)pořádky?

Máme kliku, že nás vede Lucie. Lucie má schopnost absolutního kritického myšlení. Neustále hledá možnosti jak něco dělat jinak a tím tým posouvá. Pokud řekneme, že něco nefunguje, vzápětí od Lucie slyšíme větu „No a? Tak to zkusíme dělat jinak.” Pozorujeme na sobě, jak je pro nás tohle myšlení přirozenější a je součástí celého Zonky uvažování. Když se tohle u nás naučíte, svět pro vás už nikdy nebude stejný.

Žádný den není stejný!

Nikdo netušil, jak složité je postavit úvěrovou společnost, ale v Zonky se strachy třese akorát "zažitej" pořádek. Lucie vede Zonky jako noviny,

Každé ráno si určujeme úkoly a priority, na čem zapracujeme, co vymyslíme tak, aby byl zítra Zonky ještě lepší.

Jsme dříči a baví nás to. Jestli máme možnost se někde něco naučit, tak je to právě v Zonky. I když by se mohlo zdát, že posuzování úvěrových žádostí je rutina, tak to u nás tedy rozhodně není, protože v Zonky je každý den jiný. Je tu kreativní energie a celé to tu hučí jak v úlu.

„Do Zonky jsem nastoupila, protože mě baví kreativní práce a hlavně potřebuji samostatnost a důvěru dělat si věci po svém.“

Anna Bláhová, pečuje o zákazníky

Zonky je fér

To nás asi charakterizuje nejvíce. Jsme férová a poctivá firma a to jak k našim klientům, tak i uvnitř mezi sebou. Žádné anonymní infolinky ani poznámky pod čarou. Chceme férovostí nakazit všechny, co s námi přijdou do styku. V týmu potřebujeme otevřenost, protože bez ní bychom nedokázali fungovat. Politika by nás stála jen zbytečný čas, který by chyběl našim klientům.

„Snažíme se změnit kulturu půjčování peněz, a proto víc důvěřujeme. Máme k lidem velký respekt.“

Jan Zbirovský

Jan Zbirovský

Má na starost celou operativu

Zonky

Zonky

Sedíme s dalšími startupy v Creative Docku na pražském Smíchově, kousek od všeho podstatného.

Zonky

Sen každého vývojáře!

Vytváříme nejen bankovní službu, ale hlavně vytváříme rychle a flexibilně. Je nás zatím málo, ale zvládáme jak spravovat naše systémy, tak neustále vyvíjet. Málokde se člověk naučí o byznysu jako v Zonky. Creative Dock je nabitý chytrými lidmi, co jsou ochotní okamžitě poradit. Pokud člověk má chuť (a čas), může se podílet na dalších projektech, který Creative Dock realizuje.

Byznys kecá do vývoje a vývoj do byznysu

Sedíme všichni u jednoho stolu, reakce je tu okamžitá. Vývojáři mají hned zpětnou vazbu na svou práci a byznys zase na to, co navrhuje. A funguje to!

Standa Filipčík

Vede tým vývojářů

Zonky

„Jsem hrdý na to, že dělám v Zonky, protože pro každého klienta je tu přidaná hodnota. Hodnotou není jen půjčka, ale třeba i rada, jak zvládnout určitou situaci.“

Tadeáš Válek, Underwriter

Zonky

V Zonky žádná práce není blbá!

Práce v Zonky pro vás bude taková, jakou si ji uděláte. Naše práce by mohla být rutinní, protože schvalování půjček je přeci ta největší rutina! Ne v Zonky. Každá žádost je jiným příběhem. Každý den je jiný. Občas děláme činnosti, které by v klasické bance dělal brigádník, ale nám to v tu chvíli jednoduše dává smysl.

„Chceme se poučit ze včerejška a být každý další den lepší. “

Lucie Tvarůžková

Lucie Tvarůžková

„Zonky je jedním z klíčových projektů Creative Docku a mě baví, že ho vede Lucka, protože její schopnost každý den zorganizovat celý tým a plánovat s nimi, co se bude dít, je neskutečně funkční. Je to o každodenním drilu a Lucie ho díky novinám umí. A navíc vše dělá srdcem a s velkou emocí.“

Martin Pejša, majitel Creative Dock

Zonky je...

Cirkus ZONKY

Fungujeme agilně a to nejenom v IT. Věci se dějí rychle, občas to vypadá chaoticky, ale je za tím pevný princip, který funguje, protože jsme si tady všichni hodně blízko a mluvíme spolu na rovinu. Jsme poctivý k sobě i k zákazníkům. Co říkáme navenek, doopravdy každý den děláme. Jsme barevný, výbušný mix osobností, názorů, který Lucie skvěle diriguje.

Jestli se chcete přidat, zeptejte se napřed sami sebe, zda máte Zonky principy #Poctivost #Otevřenost #Chuť měnit věci k lepšímu #Posouvat hranice Nejsme start-up, ale firma s vizí, za kterou si jdeme a na které tvrdě makáme.

Zonky

Kontaktujte nás

lide@zonky.cz
www.zonky.cz
+420 734 204 254
Zubatého 5, 150 00 Praha 5 vchod z ulice Štefánikova 43a

Sociální sítě

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zaujali jsme vás?

Bavilo by vás s námi pracovat? Neváhejte a volejte nebo pošlete email! Rádi vás poznáme a kdo ví, třeba vás uvítáme v týmu.

Aktuální příležitosti v Zonky

Vystaveno Led, 19
Nová
Vystaveno Led, 09
Vystaveno Led, 04
Vystaveno Led, 04
Vystaveno Led, 04
Vystaveno Led, 04

Děkujeme za pozornost