Rockaway Capital

Rockaway Capital je globální společnost zaměřená na vícestupňové investice a budování internetových byznysů, které mají ambice uspět na rostoucích trzích nejen ve střední Evropě. Budujeme společnosti, věříme v inovace a technologie. Vším, co děláme, vytváříme přidanou hodnotu. Pomáháme firmám zazářit v celosvětovém měřítku. Poskytujeme excelentní know-how, zkušenosti a profesionální zázemí. Posunuli jsme private equity funding do 21. století – náš přístup dalece přesahuje rámec běžných investičních služeb. Jsme podnikatelé nové generace.

Rockaway Praha

Rockaway Praha

Rockaway je o podnikatelském přístupu

Spíše, než klasičtí investoři, jsme podnikatelé. Podílíme se na každodenní exekuci a do puntíku naplňujeme pojem enterpreneurs. S heslem “Business First” hledáme potenciál, který profesionalizujeme, zefektivňujeme a zhodnocujeme.

Zavázali jsme se, že budeme dělat jen to, co nám dává smysl. Vytváříme komunitu byznysů, které stojí na podobných základech. Díky tomu denně získáváme zkušenosti z různých oblastí, které dokážeme používat napříč společnostmi tak, aby neopakovaly stejné chyby. S rychlostí, se kterou se učíme v Rockaway, se nedá nic srovnat.

Rockaway Praha

Rockaway Praha

Na hranice nehrajeme

Máte ambice stát se součástí něčeho, co vás přeroste? V Rockaway na limity nevěříme. V současnosti se ve skupině Rockaway Capital nachází přes 30 projektů, ve kterých pracuje 650+ lidí, kteří na třech kontinentech rozvíjejí firmy operující v šedesáti zemích světa. Pochybujete, že se pro vás najde místo? Pokud máte podobně jako my chuť tvrdě pracovat, snahu něco dokázat a schopnosti, které obstojí v konkurenci, přidejte se k nám. Vaše sny se naplní. To, co se naučíte v Rockaway za pár měsíců, byste se jinde učili roky. Prostor pro rozvoj vašich schopností je právě tady a teď.

Rockaway Praha

Najdete nás kousek od Pražského povstání. Naše kanceláře jsou vysoce funkční a přitom osobité a nezaměnitelné.

Rockaway Praha

Michaela Papežová

Public Relations

Náš úspěch je moje zodpovědnost

Nezáleží na tom, zda u nás pracujete jako recepční nebo Head of Cokoliv. Všichni do své práce dáváme maximum – každý z nás maká jak nejlíp umí, v té nejvyšší kvalitě a v tom nejkratším čase. Pokud potřebujeme poradit, musíme si o to umět říct. V takovém případě si pomáháme navzájem – vždyť pod jednou střechou sedí pravděpodobně ti největší experti na internetový byznys v rámci českého trhu. Pokud jste v tom, co děláte extrémně dobří a máte chuť se rychle rozvíjet, budete se v Rockaway cítit jako ryba ve vodě. Budete pracovat vedle skvělých produkťáků, projekťáků, CEO a vizionářů, kteří rozvíjejí své nápady. Jestli se o nějakém prostředí dá říct, že má “out-of-the-box thinking”, tak o Rockaway určitě.

Rockaway Praha

Honza Habich

Product Innovation

Kateřina Práglová

Legal Counsel

Když se něco odsouhlasí, věci jdou ráz na ráz

Rockaway má obrovskou produkční schopnost i díky tomu, že přitáhlo excelentní lidi s podnikatelským myšlením, kteří často měli špatnou zkušenost s korporátní váhavostí. Pokud se rozhodneme, že nám něco dává smysl, věci se začnou hýbat velmi rychle. Jsme schopni učinit blesková rozhodnutí a pokud vidíme, že “tudy cesta nevede”, bez váhání změníme směr.

Samozřejmě, že je to extrémně náročné pro lidi, kteří potřebují stabilitu – na druhou stranu pro ty, kteří miluji riziko, jsou ochotni zkoušet nové věci a postupy a nebojí se vybírat si cesty, které se zdají složitější, ale přinesou větší zisk, pro ty je to velmi přitažlivé.

Rockaway Praha

Hledáme lidi, kteří chtějí vystoupit z davu

Jakub Havrlant

CEO & Founder Rockaway Capital

Když mi pošlete mail s žádostí o investici, cíl je jediný: zaujmout mě a vyskočit z šedi. Každý investor je extrémně vytížený a ročně vidí stovky projektů. Nechci pročítat tisíce stránek, berou mi spoustu času. Kdo chce dostat peníze, musí vystoupit z davu, což neudělá tím, že pošle dvacetistránkovou prezentaci. Určitě mě může zaujmout někdo, kdo 10 let pracoval ve velkém korporátu v Americe, a teď má vlastní nápad. Nebo studenti, kteří vyhráli nějaké soutěže, a myslí si, že jejich nápad půjde převést do života. Na ně se chci podívat.

Při první schůzce musíte být přesvědčiví. Musím z vás cítit odvahu, že jste doteď měli nějakou jistotu a zázemí, ale že teď už jste ochotni sami nést riziko a dát do toho vše, co máte.

To je signál, že to myslíte vážně, že do toho dáváte své srdce, své obrovské riziko. Když po mně někdo chce peníze a energii, tak musím vidět, že do toho dává všechno, co má. Pokud ne, odcházím ze schůzky.  

Když vám uvěřím, začnu podrobně zkoumat, jak vážně to myslíte, jak moc rozumíte nápadu do hloubky, kolik času jste nad ním strávili. Proto buďte sami na 100 % přesvědčeni, že svůj nápad chcete dělat mnoho dalších let a že mu chcete obětovat kus svého života. Nechoďte si ke mně jen potvrdit, že máte dobrý nápad a teď se mu tedy začnete věnovat. Rozdělte si role v týmu, ať je zřejmé, kdo v něm co dělá. Pokud to není úplně jasné, jeden je tahoun a druhý spíš pomáhá, beru to jako špatné znamení. Pak navrhnu zúžení týmu a bude na vás, jak se mezi sebou dohodnete.

Byznys plán není hlavní téma první schůzky. Důležitější je, zda je projekt schopen dosáhnout nějaké velikosti, být úspěšný. Pokud byznys nevychází potenciálně minimálně jako desetinásobek, tak do toho nejdeme. Na prvních schůzkách se hrubá čísla jen naťuknou, konkrétně a do hloubky se řeší až v dalších fázích. Mnohem víc než čísla totiž je na první schůzce důležitý projekt. Čím větší a podrobnější máte znalost trhu, tím je projekt zajímavější.

Přijít v šortkách není urážka. Ale když za mnou přijdete v plavkách a roztrhaném nátělníku a řeknete: “Já chci udělat novou pojišťovnu,” tak to nesedí. V odvětví finančních služeb se budete potkávat s lidmi, kteří, když vás takhle uvidí, tak vám z principu nevyjdou vstříc. Pokud ale ten samý člověk přijde s tím, že pracuje na algoritmu na zpracování big data v oblasti logistiky, tak mu řeknu OK. Je to autentické – vím, že sedí se svým týmem ve “sklepě” a nepotřebuje chodit v obleku.

Problémem je přetvářka. Když je někdo konzervativní suchar a chodí v obleku, problém s tím nemám. Když je někdo otevřenější, umělečtěji zaměřený a dává to najevo v oblečení, opět žádný problém. Mám problém se sucharem, který si hraje na punkera a naopak. Lidi by k nám měli chodit naprosto otevření. Pokud si na něco hrají, vzniknou pochyby, které zabijí dobrou myšlenku a příležitost. My nevíme, co to je, co tam nesedí. Mnohdy to může být jen to, že ten člověk má na sobě poprvé oblek a kravatu a necítí se dobře. Ale pro nás vypadá jako by něco schovával a vidíme, že není svůj. Buďte takoví, jací jste, nehrajte si na to, co nejste.

Rockaway Praha

Rockaway Praha

Naší motivací je přinést něco navíc

Dáváme věcem přidanou hodnotu. Nemáme sepsané konkrétní postupy krok za krokem, náš plán je odvést každý den tu nejlepší možnou práci. Většina lidí v Rockaway má touhu uspět a má k úspěchu motivaci. K tomu nám dost pomáhá to nejlepší možné zázemí a plný dům expertů s obrovskými zkušenostmi, kteří se každý den učí jeden od druhého a hecují se k ještě lepším výkonům. Věci se u nás dějí rychle a konkrétně. Lidé, kteří mají motivaci něco dokázat a posunout dál, a k tomu se rozhodli fungovat 100% zodpovědně, u nás dostávají obrovskou příležitost.

Dušan Zábrodský

Investment Partner

Více než jen peníze

Nejsme startup inkubátor a proto u nás firmy nedostavají pouze mentoring a finanční podporu. Value Creation tým jim pomáhá rychleji najít podstatu, objevit to, co dává byznysově smysl, a dále to rozvíjet. Tito velmi zkušení profesionálové pomáhají firmám získat dynamiku a rychlost. Tam, kde by metodou pokus-omyl roky samy hledaly správný směr, tam jim pomáháme určit podstatu úspěchu v řádech měsíců. Radíme jim s nastavením produktu, s go-to-market strategií, s financemi a se vším, co potřebují. Vytváříme firmy, které mají potenciál uspět globálně.

Rockaway Praha

Rockaway Praha

Viktor Kustein

Human Relations

HR 2.0

HR už dávno není o lidských zdrojích, ale o lidském potenciálu. Proto jsme opustili termín “Human Resources” a budujeme “Human Relations”. V Rockaway najdete třicet různých firemních kultur. Vedle sebe mají kancelář kluci, co vyvíjejí hry a přes chodbu sedí v oblecích skvělí finančníci. Vycházíme jim vstříc a co víc, vytváříme mezi nimi vzájemné synergie. A o tom je moderní HR – umět podpořit lidský potenciál a jedinečnost a propojit zdánlivě neslučitelné mezi sebou. To se u nás děje každý den. Probíhá to rychle, protože pokud chcete uspět, nemůžete čekat. Nečekáme až se odhodláte. To odhodlání ve vás probudíme.

Eva Krausová

Human Relations

Rockaway Praha

Rockaway Praha

Jan Jírovec

Investment Partner at Rockaway & CEO E-commerce Holding

Rockaway DNA

Každá ze společností v našem portfoliu má jiný příběh, specifickou kulturu a unikátní skladbu lidí v týmu. Troufáme si říct, že pokud v sobě máte podnikatelskou jiskru, odhodlání a nadšení, jste týmový hráč a chcete uspět v internetovém byznysu, tak pro vás vždycky najdeme místo. Pojďte s námi vytvářet příběhy úspěšných firem, které startují v České republice s cílem dobýt svět. Už nyní máme zázemí ve Spojených státech, v Brazílii, napříč střední Evropou – a rozhodně nekončíme. Chceme, aby firmy, které podporujeme a sami stavíme, uspěly na trzích, kde je pro ně výjimečný potenciál. Chceme být podepsání pod internetovými společnostmi zítřka.

Rockaway Praha

Kontaktujte nás

eva.krausova@rockawaycapital.com
www.rockawaycapital.com
+420 733 754 628
Na Hřebenech II 1718/8, Praha

Sociální sítě

Facebook
Twitter

Zaujali jsme vás?

Bavilo by vás s námi pracovat? Neváhejte a volejte nebo pošlete email! Rádi vás poznáme a kdo ví, třeba vás uvítáme v týmu.

Aktuální příležitosti v Rockaway Capital

Vystaveno Úno, 13
Vystaveno Úno, 09
Vystaveno Úno, 09
Vystaveno Led, 17
Vystaveno Led, 16
Vystaveno Led, 16
Vystaveno Led, 16
Vystaveno Led, 16
Vystaveno Led, 05
Vystaveno Led, 05
Vystaveno Pro, 31

Děkujeme za pozornost