ONLiNe Tým České spořitelny

Česká spořitelna je největší bankou v ČR. Zároveň má jedno z největších IT oddělení, čítající přes 1200 lidí. Uvnitř IT najdete ONLiNe tým. Říkají si digitální pankáči a mají velmi jasnou vizi moderní banky tak, jak by mohla vypadat za 10-20 let. Tento tým, ve kterém potkáte velmi chytré a motivované lidi, již dva roky pracuje na otevření banky světu. Propojuje různé vývojářské komunity mimo banku s vlastními produkty s cílem vytvořit ekosystém, ve kterém vznikají inovace nejen uvnitř samotné banky. Česká spořitelna je jedinou evropskou bankou, která má kompletně otevřené WebAPI, které ONLiNe tým dál vyvíjí, rozvíjí a inovuje.

ONLiNe tým České spořitelny

ONLiNe tým České spořitelny

ONLiNe tým České spořitelny

Definujeme digitální bankovnictví

Máme první "open banking API" ve střední Evropě a plánujeme první bezkartovou online platební bránu. Naším cílem je definovat digitální bankovnictví příštího století.
Máme k tomu "barák" plný extrémně chytrých lidí, kteří jsou připojeni k naší vizi. Nejsou motivovaní primárně financemi a všechny to extrémně baví. Oproti startupům máme přístup k těm nejlepším technologiím. Není problém koupit licenci k jakékoliv technologii, pokud bude dávat smysl. Přihoďte 5 milionů uživatelů a máte extrémní prostředí pro technologický inkubátor. Víme, co děláme a proč to děláme. Chceme posunout digitální banku na další úroveň.

Ondřej Gálik

Head of Mobile Banking & Customer Engagement

ONLiNe tým České spořitelny

Digitální pankáči, kteří víří vody

Chceme inspirovat celou banku k novému přístupu při vytváření aplikací. Provokujeme k jinému myšlení a způsobu práce. Čeříme stojaté vody. Nezastavíme se před překážkou a hledáme řešení tam, kam by se nikdo neodvážil ani podívat. Neděláme inovace, my prostě chodíme do práce a na IT svět se díváme jako na moře nekonečných možností. Děláme naši práci s nadšením, protože v České spořitelně máme potřebné zdroje k čemukoliv a protože by to bez nadšení nešlo. Důležité je nebát se, vyhrnout si rukávy a pustit se do toho a to my umíme.

Inovacím říkáme koťátka a rádi si s nimi hrajeme!

Honza "Secho" Sechovec

Universal Digital Punker

ONLiNe tým České spořitelny

Kde nás potkáte?

Pár minut pěšky od metra Budějovická. A nezapomeňte si občanku! Naše recepční jsou nekompromisně trénované proti infiltraci.

ONLiNe tým České spořitelny - roadmapa je plná!

ONLiNe tým České spořitelny

„Pokud jsi otevřenej člověk a máš nápad, přijď za náma. My ti garantujem, že se tím nápadem určitě bude někdo z nás zabývat.“

Honza "Secho" Sechovec, Univerzální digitální pankáč

"A" jako agilní

Potřebujeme agilní vývoj k progresivnímu vyvíjení všeho, co v budoucnu chceme v bance vytvářet. V týmu neoddělujeme IT od byznysu. Dnes už jsme všichni byznys. Nejsou tady tradičně rozdělené role, ale více spolupracujeme a učíme se jeden od druhého. Hranice rolí mizí, proto se vše děje rychleji a neztrácí se čas. Umíme zjednodušovat a osekávat to, co zákazníci nepřijmou nebo chtějí jinak. Není naším cílem skončit projekt, udělat kampaň a hurá výplata a víkend. A z našich 5 mil. zákazníků bude aplikaci používat několik stovek tisíc lidí. Ne! My chceme opravdový úspěch, aby naše digitální produkty používaly miliony lidí.

Digitální pionýři

Vidíme budoucnost banky v cloudu a v online prostředí. Hledáme cesty, jak objevit neobjevené. Jsme v terénu všude tam, kde můžeme narazit na inspiraci, inovace a lidi, kteří mají podobné vize. Najdete nás na hackatonech a vývojářských konferencích. Pořádáme vlastní akce pro startupy a vývojáře. Nesedíme uvnitř "baráku", ale neustále se prosekáváme technologickou džunglí, abychom objevili poklad. Chytrá zařízení, internet věcí, vše zahrnujeme do našich plánů. Vymýšlíme platební metody dalšího desetiletí, přemýšlíme, jak budou lidé používat svůj účet. Když se k nám přidáte, budete s námi na cestě do budoucnosti.

Tomáš Žďára

Influencer & Innovation driver

Datafesťák 2015

Datafesťák 2015

Petr Michalík

Developer

Koalaphone a propojení elektronického bankovnictví České spořitelny

"RODEO" cesta k ekosystému

Máme developerský portál, na který může přijít vývojář třetí strany, zaregistrovat se a začít nad naším WebAPI pracovat. RODEO znamená “Road to digital evolution”. To je naše pojetí budoucnosti. Otevřený ekosystém, který umožní externím vývojářům dát si kus naší banky do své apky. My bychom na všechny nápady sami nepřišli, ale venku mají lidé nápadů spousty a je škoda si je nechat utéct.

Příkladem může být elektronické bankovnictví pro seniory, vyvíjené společně s Josefem Slavíčkem a Koalaphone.

ONLiNe tým České spořitelny

Náladometr

Pavel Michalík

Developer

WebAPI digitální víra

Bouráme zdi a předsudky. Bankovní svět otevírá nekonečné možnosti k vývoji a inovacím. Jestli si chcete hrát, vymýšlet nové věci a přemýšlet, jak posunout zákaznický zážitek v bance do dalšího století, přidejte se! Jsme jediná česká banka, která má kompletní otevřené WebAPI. Usnadňujeme práci všem vývojářům, kteří by nad bankovními produkty České spořitelny chtěli vytvářet vlastní aplikace. Naše WebAPI je to, co nám dává obrovský smysl a žene nás vpřed. Propojujeme svět venku s bankou uvnitř a společně vytváříme bankovní budoucnost.

„Od té doby, co je u nás Secho, nevedeme projekty, ale řídíme operace!“

Tomáš Žďára

Jarda (Moza) Machaň

API&SDK doc owner & API evangelist

ONLiNe tým České spořitelny

Bára Odstrčilová

UX designer

Prototypujeme pro byznys

Abychom dokázali přesvědčit kolegy z obchodu, že děláme něco, co pro banku dává smysl, vytváříme funkční prototypy aplikací a konceptů, které si ověřujeme. Tím docílíme, že myšlenka, která by pro někoho byla třeba méně pochopitelná, je naprosto jasná. Nápad není možné jen nakreslit na papír a přesvědčovat někoho, že má smysl, ale je potřeba jej ověřit v poli a zjistit, jestli tím opravdu řešíme problém, který jsme chtěli vyřešit.

Tímto způsobem vyvíjíme například “zdravé finance”, které dokonce fungují na hodinkách s androidem. Chceme lidi učit chytrému utrácení tak, aby věděli v každý okamžik na svých hodinkách, jak na tom jsou.

ONLiNe tým České spořitelny

ONLiNe tým České spořitelny

Přidejte se k digitálním mozkům!

Nemáme obří platy. Nemáme nádherné kanceláře, nemáme kavárny a Huby. Sedíme v obyčejné budově na Antala Staška. Najdete tu ale koncentraci inteligence jako málokde jinde. Jsou tu lidé, kteří věří tomu, co dělají, kteří spolupracují na společné vizi bankovnictví budoucnosti.

Najdete tu astronomy, školitele pilotů vrtulníku, rapera, geodeta a knihy Jiřího Kulhánka jako povinnou četbu. V každé kanceláři najdete někoho chytřejšího, než jste vy a od koho se můžete něco naučit. A to je ten hlavní důvod, proč se k nám připojit!

„Lidi u nás jsou multižánroví. Jsou schopni navrhovat, vyvíjet, testovat a myslí byznysově. Když k nám někdo přijde, tak málokdy zůstane u jednoho úzkého zaměření, ale dostane se k věcem, ke kterým by se jinde nedostal.“

Martin Jeřábek, Innovation Particle

Martin Jeřábek

Solution manager for WWW portals

ONLiNe tým České spořitelny

ONLiNe tým České spořitelny

Umíme i startupy!

Že se v korporaci nerealizují nápady a inovace? Lukáš Mencl, který vede “E” tým má jinou zkušenost. Na interním dni “D” představil svůj nápad, který vyhrál a získal si podporu k realizaci. Vznikl tak interní startup, který se na chvíli odebral do startupového inkubátoru Techsqaure, aby se vrátil s apkou Friends24.

Friends24 od dubna 2016 v pilotním provozu umožní poslat kámošovi peníze za pivo přímo přes jakoukoliv sociální síť, aniž byste museli znát jeho číslo účtu. Prostě jen vygenerujete link do soukromé twitter nebo FB zprávy. Jednoduché jako facka, rychlé, funkční a sexy.
A pak, že to nejde! Všechno jde, když se chce a když se pankáči v digitálu rozhodnou.

Lukáš Mencl

Product owner F24

API RAP

O-N-Li-Ne

Kyslík, nemůžete bez nás žít! Dusík, když je potřeba něco přidusit! Lithium, protože jsme plní energie a Neon, protože jsme osvícení!

Pracujeme na zásadních inovacích v bankovním světě. Máme ambice posunout používání banky. Být všude tam, kde náš klient řeší peníze. Člověk a technologie se čím dál tím víc propojují, displeje se zmenšují, až zmizí úplně. Chceme bezkartové mobilní platby. Naším snem je unikátní zákaznický zážitek, kdy při placení přestaneme postávat před pokladnou, ale platba se nám jednoduše odečte z účtu.

ONLiNe tým České spořitelny

Lead, Follow or get out of my way.

Neděláme to pro peníze ani pro slávu. (Samozřejmě, že výplatu máme a známí jsme vlastně taky...) Děláme to, protože je to extrémně zajímavé a protože chceme zanechat digitální stopu.

Chceme určovat trendy a hackovat zastaralé vnímání banky. Máme obrovské pole působnosti, stabilitu největší IT firmy, obrovské množství dat, milionovou uživatelskou základnu...a Jiřího Maňase!

Hackujte s námi, sledujte, co děláme, a přidejte se!

Kontaktujte nás

ithr@csas.cz
www.velkemoznosti.cz/kariera-v-it
Antala Staška 1292/32, 14000 Praha 4

Sociální sítě

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zaujali jsme vás?

Bavilo by vás s námi pracovat? Neváhejte a volejte nebo pošlete email! Rádi vás poznáme a kdo ví, třeba vás uvítáme v týmu.

Děkujeme za pozornost